Pozycjonowanie stron www w wyszukiwarkach

/, SEO i pozycjonowanie stron www/Pozycjonowanie stron www w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie stron www w wyszukiwarkach

Pozycjonowanie to nic innego jak proces polegający na zwiększeniu widoczności strony www w wynikach wyszukiwania, na wybrane frazy kluczowe. Najlepsze efekty ma pozycjonowanie rozłożone w czasie, którego efekty są naturalne. Niestety nie da się w miesiąc podnieść pozycji strony ze 110 na 3 w sposób, który akceptuje Google.

Od czego zacząć pozycjonowanie?

Na pozycję w Google wpływa wybór domeny – czyli frazy „com”, „org”, „pl”, oraz hostingu – miejsce na serwerach, które obsługują ruch i obciążenie na Twojej stronie.

Tworząc swoją stronę ustal słowa kluczowe, które zawrzesz w jej treści. Strona powinna zawierać od 5 do 8 % słów kluczowych. Zwróć uwagę na jakie frazy może być wyszukiwana Twoja usługa w sieci, gdzie chcesz głównie działać. Jeśli chcesz działać lokalnie warto we frazie umieścić nazwę miasta, w którym działasz, np. warsztat samachodowy.

Można pozycjonować na „długi ogon” – long tail, są to frazy, które składają się przynajmniej z trzech słów, to precyzyjnie dobrane frazy, gwarantujące dokładniejsze wyniki wyszukiwania. To dotarcie do konkretnych oczekiwań internautów.

Ważne jest również odświeżanie treści na stronie w sposób naturalny, czyli regularne publikowanie treści w aktualnościach, na blogu. Zwróć uwagę na jakość i ilość treści. Im lepsza jakość tym Google traktuje naszą stronę jako atrakcyjniejszą. Użytkownicy zostawiają w sieci odpowiedzi na swoje potrzeby, więc daj im wartościowy content, który na nie odpowie.

Jeśli tworzysz sam swoją stronę wybierz najlepszą technologię: html 5 i css3. Jeśli zlecasz jej wykonanie pamiętaj, aby zapytać jakiej technologii dana firma używa.

Hipertekstowość to kolejna ważna cecha. To linki wewnętrzne, przychodzące i wychodzące.

Chcesz podzielić się z nami swoimi doświadczeniami pozycjonerskimi? A może masz pytania? Zostaw komentarz.

Experts Creator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *