Jak efektywnie linkować stronę?

Jak efektywnie linkować stronę?

Zadajemy sobie pytanie jak linkować efektywnie? Co zrobić by nasz strona www miała wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania? Google nam nie ułatwia, wprowadzając co chwilę nowe algorytmy. Zmienia się podejście do link buildingu i sposób budowania linków.

Jak linkować by strony nie zablokować?

Nie idź na ilość, ale na jakość. Strony powinny mieć mocne linki, a nie dużą ilość słabej jakości. W Top 10 wyników wyszukiwania znajdzie się strona, która ma najlepsze linki.

Musisz pamiętać, że linkowanie to długotrwały proces, a pozycji w pierwszej 10 nie uzyskasz po 1 tygodniu. Jeśli nie chcesz mieć filtrów założonych na swoją stronę, linkuj według zasad, oraz z poszanowaniem swojej marki i domeny.

search-engine-optimization-411347_640Do linkowania wykorzystuj anchor tekst – słowa kluczowe, albo swoją markę, w naszym przypadku <INB Marketing>. Możesz używać czystych linków, np. https://inbmarketing.pl/. Wtedy strona również będzie pozycjonowana na wybrane przez Ciebie słowa kluczowe. Im prościej, tym lepiej. Proste linkowanie powoduje, że wystrzegamy się banów i filtrów od Google. Domena, która jest zablokowana nie jest użyteczna.

Linki na jedną frazę to przeżytek, potrzebujemy większego zróżnicowania słów kluczowych. Jedna fraza będzie przyczyną filtrów, a tego się wystrzegamy. Linkowanie ma być jak najbardziej naturalne, ma wyglądać tak, jakby to internauci podawali linki, a przecież każdy nie będzie używał takiej samej frazy, np. ”fryzjer Lublin.”

Jeśli nie wiesz jak linkować swoją stronę, możesz umówić się na konsultacje lub zlecić to nam.

Experts Creator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *