Agencja SEO ze statusem Google Partners

//Agencja SEO ze statusem Google Partners

Agencja SEO ze statusem Google Partners

Program Google Partners zrzesza agencje marketignowe, które mogą uzyskać certyfikat Partnera Google.

Co zrobić, aby zdobyć certyfikat Google Partners

  1. Przynajmniej jeden z pracowników firmy musi otrzymać certyfikat (zdać egzamin online) z „podstaw reklamy w Google AdWords” oraz certyfikat z innego działu, np. reklama w sieci wyszukiwania/reklamowej, reklama mobilna, reklama w Zakupach Google.
  2. Wydatki na reklamę w ciągu 90 dni muszą osiągną pułap 10.OOO USD.
  3. Zapewnić optymalne wyniki dla klientów, na które składa się m.in. CTR, konwersja i in.

Czy zdobycie statusu Google Partners jest trudne?

Egzaminy nie powinny sprawić trudności jeśli agencja rozeznaje się w temacie. Punkt 2 i 3 zostanie spełniony dzięki klientom. Jeśli agencja ma grono klientów, który wydaje na reklamę w AdWords miesięcznie ok 14 tys. zł i są zadowoleni to certyfikat jest zdobyty. Nie zapominając, że wszystkie kampanie muszą mieć odpowiednie wyniki również według Google.

Czy status Google Partners jest potrzebny agencji SEO?

Obecnie w Polsce jest kilka tysięcy Partnerów Google, jednak czy taki status potrzebny jest agencji SEO, czy to może chwyt marketingowy?

SEO nie ma nic wspólnego z usługami w Google AdWords. Według Webmaster Guildnes (wytycznymi od Google) zabronione jest stosowanie technik, dzięki którym zostanie poprawiona pozycja strony www w wynikach wyszukiwania.

Google zezwala na działania pozycjonowania, które dotyczą optymalizacji witryny internetowej, np. meta opisy strony, czy nagłówki. Firmy zajmujące się pozycjonowaniem zdobywają linki dla stron swoich klientów. Nie ma to nic wspólnego z Google AdWords, zazwyczaj nie zyskuje to również aprobaty Google.

Certyfikat Google Partners w agencji zajmującej się SEO nie jest poświadczeniem doświadczenia i umiejętności odnośnie pozycjonowania stron i sklepów www. Ma znaczenie, gdy firma zajmuje się szerzej pojętym marketingiem internetowym.

Nie daj się nabrać na różnej maści certyfikaty, przede wszystkim sprawdzaj czego dotyczą 😉

2016-08-10T10:38:12+00:00

Experts Creator

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *